Whatsapp'a girin, hemen bu ayarınızı değiştirin!

Whatsapp'a girin, hemen bu ayarınızı değiştirin!
Hesabınızın başka birileri tarafından başka bir telefonda kullanılmasını istemiyorsanız hemen bu ayarlarınızı yapın!.. Devir iletişim devri ama aynı zamanda hilekârlık ve sahtekârlık devri..

Whatsapp'a girin, hemen bu ayarınızı değiştirin!

Whatsapp'a gelen yeni bir özellik sayesinde konuşma kayıtlarınız, hesabınız, kısacası Whatsapp'a dair her şeyiniz kilit altına alınıyor. Ancak tek bir şartla! Bir whatsapp ayarını değiştirmeniz gerekiyor! İşte Whatsapp'ın milyonlarca kullanıcısı için yayınladığı yeni özelliği ve ayarınızı nasıl değiştirmeniz gerektiği ile ilgili açıklama..

Whatsapp ayarınızı şöyle değiştireceksiniz:

Whatsapp'ta bugünden itibaren kullanıcılara sunulan yeni bir özellik, iki adımlı doğrulama imkanını sunuyor. Kullanıcılar önce Ayarlar>Hesap>İki adımlı doğrulama>Aktive et seçeneğine girmesi gerekiyor. (Bu ayarı göremiyorsanız, henüz güncelleme telefonunuza gelmemiş demektir, daha sonra tekrar deneyin!)

Daha sonra uygulama sizden bir e-posta adresi ve 6 haneli (sadece rakamlardan oluşan) bir de şifre talep edecek. E-posta adresinizi vermek zorunda değilsiniz; fakat oluşturduğunuz şifreyi unutmanız halinde kurtarma işleminizi ancak bu şekilde yapabilirsiniz.

Ayarı yaptığınızda artık hiç kimse Whatsapp hesabınıza şifrenizi bilmeden giremeyecek ve başka bir telefonda Whatsapp hesabınızı kullanamayacak.

Dahası da var... Bugün 1 milyarı aşkın abonesi bulunan Whatsapp'a kimsenin beklemediği bir özellik daha geliyor. Söz konusu özellik sayesinde WhatsApp, kullanıcıların konumlarının mesajlaştığı kişiler tarafından görülmesine imkân sağlayacak. Yani artık karşınızdaki kişi izin verdiği sürece o an nerede olduğunu görebileceksiniz.

Teknoloji geliştikçe yanında problemleri de getiriyor, elbette elde ettiğiniz bazı kolaylıklar da var ama  oyunu kurallarına göre oynamanız şartıyla..

Haberi 11 Şubat 2017, 10:30 tarihinde Şeyhmus Diyarbekirli eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Siyasiler cozutunca...
30 Haziran 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook