Liselerde Potinss alarmı...

İmam Hatip Liseleri bile kumpasın içine sokuluyor...
Akıllı telefonlarda liselilere yönelik bir mesajlaşma uygulaması, öğrencilerin şahsî bilgilerini ve okuldaki yaşantılarını tehdit ediyor. Lise öğrencilerine yönelik geliştirilen «Potinss» uygulaması Türkiye genelinde veliler ve okul idarecileri tarafından büyük tepki gördü.

Akıllı telefonlarda liselilere yönelik bir mesajlaşma uygulaması, öğrencilerin şahsî bilgilerini ve okuldaki yaşantılarını tehdit ediyor. Lise öğrencilerine yönelik geliştirilen «Potinss» uygulaması Türkiye genelinde veliler ve okul idarecileri tarafından büyük tepki gördü.

Akıllı telefonlar için üretilen bu uygulamada, Türkiye çapındaki yüzlerce lisenin sayfası bulunuyor. Bu sayfaya anonim bir şekilde yorum yapan öğrenciler sınıf ve okul arkadaşları hakkında yakışıksız bazı yorumlarda da bulunurken, özellikle kız öğrencilerin telefon numaraları ve kişisel bilgileri de bu uygulama ile paylaşılıyor.

Dahası, bu uygulamanın öğrencilerin okul hayatına ve arkadaşlarıyla ilişkilerine ciddî zararları var. Zaten zıvanadan çıkmış olan karma liselerdeki ahlâksızlık bu yolla iyiden iyiye zirveye çıkarılmaya çalışılıyor!..

İstanbul’daki bir Anadolu Lisesi’nin müdürü, “Bu uygulamada yüzlerce lise var. Benim de okuldaki öğrenciler sayesinde haberim oldu. Birkaç gün bizim okulun sayfasında da yorumlar yapıldı, ama öğrencilere yaptığımız uyarıların ardından bu yorumlar sona erdi. Şu anda bizim okulun sayfası pasif durumda ama buradaki yüzlerce okulda yazışmalar devam ediyor. Bunun takibini yapacak olan da Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Bizim okuldan birkaç velinin şikayeti oldu. Sanırım başka okullarda da olmuştur. Yetkililer gerekli önlemleri alacaktır diye tahmin ediyorum.”

İmam Hatip Liseleri bile kumpasın içine sokuluyor...

Uygulamada İmam Hatip Liseleri için ayrı sayfa açılmadığı, ancak imam hatip bölümleri olan çok programlı liselerde konuşulanların da diğer lise öğrencilerinin paylaşımları kadar ahlâksızlığa meyilli ve rahatsız edici olduğu görülüyor.

Çok programlı, karma liselerdeki bazı konuşma örnekleri şöyle;

- Okulda 12. sınıfta yakışıklı bulduğunuz erkekler var mı?

- Asker yeşili üst giyen çantası olmayan bir çocuk vardı. Kaçıncı sınıf, şubesi nedir? Sevgilisi var mı?

- Yan okuldakiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bence bizim okuldakilerden daha iyiler...

Çüşşş dedirten yazışmalar...

Uygulamada sıklıkla kız öğrencilerin fiziksel özellikleri yer alırken, özellikle meslek liselerinde kavga ve küfürlü tartışmaya giriliyor. Uygulamada, TEOG sınavlarında yüzde 1’lik dilimde yer alan Anadolu liselerindeki yazışmalar da bulunuyor.

Yüz kızartıcı diğer bazı konuşma örnekleri de şöyle:

-......’in sevgilisi var mı?

- Okulda ayağını yalatan kız var mı?

- Sizin okuldaki ..... neymiş öyle be.

- ..... memesi güzel kızın.

- Sınıfta birine çok sinir oldum. Sizce ona ne yapmalıyım?

-  ........... Numarası bu, arayın, konuşuyor. Aa

HARBİDEN HABER ÖZEL YORUMU:

Kan donduran, okurken dahi yüzünüzün kızardığını hissettiğiniz bu konuşmalar maalesef Türkiye’nin Karma Liselerindeki çocuklarımıza ait. Bu gidişle, daha Üniversiye dahi başlamadan bekâretini kaybetmemiş kız kalmayacak... Bu gidişle evlenip bir ay sonra boşanmalar zirve noktaya ulaşacak... Bu gidişle Türkiye hızla çökecek...

Artık bu rezaletlere bir son verilmeli. Öncelikle başta liselerimiz olmak üzere, tüm okullara yönelik siber ahlâksızlık ortamına gereken müdahale hızla yapılmalı, bilahare de şu ahlâkı sukut ettiren rezil karma eğitim sona erdirilmelidir. Karma eğitim ergen gençlere felâketin kapısını açan bir tuzak. Ak Parti iktidarı kim ne der demeden bu işi sonlandırmalı. Aksi halde kısa bir zaman diliminde ne Ak Parti kalır, ne Türkiye...

Hollanda’dan da her meseleden de önce gelir bu tür problemler... 15 Mart 2017

Haberi 15 Mart 2017, 00:19 tarihinde Şeyhmus Diyarbekirli eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Siyasiler cozutunca...
30 Haziran 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook