Zındıklık Kıskacında Debelenen İnsanlık için..

Yeni Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, düzenlenen devir teslim töreniyle yeni görevine başladı. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Başkanlık görevini devralan Erbaş, törendeki samimi konuşmasında, ağır bir görevi üstlendiğini ifade ederek Ehl-i Sünnet itikadı üzerinde faaliyetlerin süreceğini, sekülerizm kıskacında debelenen bunalmış insanlık için de hidayete ulaştırmada rehberlik edeceklerini söyledi. Allah utandırmasın.

Prof. Dr. Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı, Anayasa’nın 136’ncı maddesi ve özel kanunu gereği, kendine verilen toplumu din konusunda aydınlatma görevini her türlü siyasi, meşrebi, yerel ve etnik birtakım düşünce ve görüşler üstü yaklaşımla İslâm’ın ana kaynakları Kur’ân-ı Kerîm ve Hz. Peygamber’in sahih sünnetinden iktibas edilen dini bilginin rehberliğinde; tarihsel müktesebatı, tecrübi birikimi, kuşatıcı hizmet anlayışı ve hikmetli üslûbuyla milletçe kenetlenme ve bütünleşme ilkesi doğrultusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir” diye konuştu.

“İş birliğini geliştireceğiz”

İmam hatip liseleriyle ilahiyat fakülteleri arasındaki iş birliğinin daha da artırılacağını belirten Prof. Dr. Erbaş, şunları söyledi: “Başkanlığımızın insan kaynağını yetiştiren başta Kur’ân kurslarımız ve İmam Hatip Liselerimiz olmak üzere ilahiyat fakültelerimizin yurt sathında artışı 21’inci asrın hazcı ve değer tanımaz idrakine İslâm’ın aydınlık istikametini dercedecek ahlak-ı hamide sahibi nitelikli nesillerin yetiştirilmesi adına gurur, umut ve mutluluk vericidir. Başkanlığımız, imam hatip liselerimiz ve ilahiyat fakültelerimizle iş birliğini daha da geliştirecektir.”

“Sekülerizm kıskacında debelenen insanlığa…”

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, konuşmasına şöyle devam etti: “FETÖ/PDY’nin genç beyinleri sömürerek, insanımızın hayır duygularını istismar ederek, gizemli ve bulanık bir din anlayışıyla itikadi ve ameli düzlemde oluşturduğu hasarı onarmak için 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere kanlarıyla bu toprakları bize vatan kılan bütün şühedanın emanetine sahip çıkıp, şehit ve gazilerimize milletçe sadakatimizi göstermek için umut olan, dua alan ülkemizin örnek teşkilatı başkanlığımızın; dağınık zihinleri toplamaya, parçalanmış gönülleri birleştirmeye, fitne ateşinde yitirilen ümmetin tevhit ve vahdet pınarında dirilişine vesile olmak için Allah ve Resûlünün ezeli ve ebedi çağrısını sekülerizm ve hiçbir değer tanımama (zındıklık) kıskacında debelenen insanlığa ulaştırmak için her zamankinden daha çok çalışmamız gerekiyor.”

Yeni Diyanet İşleri Başkanımızın ağzına sağlık… İnşa’allah bu sözlerinin etkili icraatlerini de milletçe görelim. 20.09.2017

Haberi 20 Eylül 2017, 09:21 tarihinde Şeyhmus Diyarbekirli eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Ye'cûc Me'cûc ve Korona
31 Mayıs 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

Bayram namazı kılmak mümkün müydü?

  Diğer anketler

Facebook