Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümü kutlanıyor

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın katılımında resmi tören düzenlendi.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın katılımında resmi tören düzenlendi.

Girne Kapısı'ndaki törene, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş ile AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, TBMM Başkan Vekili Levent Gök, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, TSK Temsilcisi Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, diğer askeri ve sivil yetkililer katıldı.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın Anıtı'a çelenk bırakmasının ardından klasik olarak saygı duruşunda bulunuldu. Törende, İstiklal Marşı'nın okunması ve bayrakların göndere çekilmesinin sonrasında Akıncı ve Oktay anıt özel defterini imzaladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay “Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs Türkü’nün verdiği çetin mücadeleyle aziz şehitlerimizin kanlarıyla kazanılan hürriyet ve refahın teminatı olmaya devam edecek. Tarihi ve vicdani sorumluluğunu hassasiyetle yerine getirmeyi sürdürecektir. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin haklı dâvası için verilen mücadeleye olan inancımızı, zorlu dâvamızdaki birliğimizi bir kez daha teyit ediyoruz.”

Başyazarımız ve İstiklal Gazetesi yazarı Ramazan Ercan BİTİKÇİOĞLU ise bu vesile ile şunları söyledi:

“Kıbrıs Türkü’nün hürriyetine ve varlığına kasteden Rum-Yunan parikarya haydut ikilisinin teşebbüsünü bertaraf eden, Ada'nın barış ve huzura kavuşmasını sağlayan ve “Ayşe tatile çıktı” parolasıyla başlattığımız mübarek Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yıl dönümü münasebetiyle biz de harbidenhaber olarak şunu söylemek zorundayız:

Maalesef KKTC topraklarında Türkiye gibi aynı hava esmemektedir bugün. Maalesef Kıbrıslılar son derece dejenere olmuş ve anavatanın kimlik ve manevî havasından ziyade Rum havasını andırır bir ahlâkî vartaya yuvarlanmışlardır… Kıbrıs’ta askerliğini yapmış olanların bile anlattıklarını dinleyenler bize “az bile söylemişsiniz” diyeceklerdir...

Kıbrıs’ta vatani görevini yapan askerlerimizi bile birtakım ahlâksız mübtezel kadınlar rahat bırakmamakta, kumar ve içki adada zirve yapmakta, her türlü maneviyat yok sayılmaktadır…

Oysa 500 şehide ve bir o kadar da yaralanmayla sona eren harekât ile neler neler umuyorduk… Bir yerin fiilen sizin görünüyor olması sizin havanız esmiyorsa bir şey ifade etmiyor fazlaca… Durum şahsen beni ve millî manevî değerlerine bağlı halkımızı son derece  üzmektedir…”

Haberi 19 Temmuz 2018, 10:03 tarihinde Ayşe Hatunhekim eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Yere düşmekle cevher...
20 Temmuz 2019, 00:03

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Facebook