Biyolojik ajanlar çağı başlıyor

Pentagon bünyesinde bulunan ve ABD ordusu için yeni teknolojiler üretmekle sorumlu, internetin icadı sürecinde de büyük rol oynayan Defense Advanced Research Projects Agency biriminin, bir böcek ordusu kurmak için çalışmalarda bulunduğu iddia edildi.
AMERİKA siyonizmin güdümünde olduğu için her hamlesini dikkatle takip etmekte büyük yarar var...

Pentagon’un bünyesinde bulunan ve ABD ordusu için yeni teknolojiler üretmekle sorumlu, internetin icadı sürecinde de büyük rol oynayan Defense Advanced Research Projects Agency biriminin, bir böcek ordusu kurmak için çalışmalarda bulunduğu iddia edildi.

Pentagon’un bir “böcek ordusu” kurmayı amaçladığı iddia edildi.

The Washington Post’un haberine göre, Pentagon’un bünyesinde bulunan ve ABD ordusu için yeni teknolojiler üretmekle sorumlu, internetin yaratılışı evresinde de büyük rol oynayan Defense Advanced Research Projects Agency (İleri Savunma Araştırma ve Projeleri Ajansı) biriminin, bir böcek ordusu kurmak için çalışmalarda bulunduğu iddia edildi.

Bu proje uyarınca Pentagon resmiyette, tarım için tehdit teşkil edebilecek durumlarda ekin kaybını önlemek adına böceklerin nasıl kullanılabileceği üzerine bir çalışma yapıyor. Kuraklık, doğal afet veya biyolojik silah saldırısı sırasında zarar görmesi muhtemel mısır ve buğday gibi temel ekinler, böceklerin genetik mühendislik yöntemleriyle taşıyacağı virüslerle korunacak.

Bu tasarıya göre böceklerin taşıyacağı virüsler, yalnızca bir hasat mevsiminde bitkileri koruyacak genetik modifikasyonları tetikleyebilecek.

BİYOLOJİK AJANLAR ÇAĞI

DARPA tarafından yürütülmekte olan programın adı “Müttefik Böcekler”. Elbette, herkes bu programın çok yararlı olacağını düşünmüyor, bazı bilim adamları bu tasarıyı dehşet verici buluyor.

Konu hakkında şüphe taşıyan bir grup bilim adamı ve akademisyen, Science (Bilim) adlı akademik dergide bir makale yayımladılar.

“Agricultural research, or a new bioweapon system?” (Tarımsal Araştırma mı, Yeni Bir Biyolojik Silah Sistemi mi?) başlığını taşıyan makalede, programın olumsuz boyutunun teknolojiyi bambaşka yerlere sürükleyerek kötücül niyetler için geliştirilmiş biyolojik ajanlar çağını başlatacağı, DARPA’nın bu programının kolaylıkla ürkütücü bir silaha dönüşebileceği öne sürülüyor. 29.11.2018

Haberi 29 Kasım 2018, 10:31 tarihinde Alperen Çelikbaş eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Yere düşmekle cevher...
20 Temmuz 2019, 00:03

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Facebook