Seküler İslâm Konferansı...

Henüz gerçekleştirilmeden başyazarımız Ramazan Ercan BİTİKÇİOĞLU'nun makalesi ile (Çarşamba günü) haber verdiği fitne konferansı yapıldı ve bütün İslâm âleminden tepki gördü...

Berlin'de iki gün süren ve Türkiye’nin by-pass edilerek 240 katılımcı ile gerçekleştirilen 'Alman İslâm Konferansı' dün tamamlandı. Türkiye ve DİTİB’in (Diyanet İşleri Türk İslâm Birliği) ülkesinde yaşayan Türkler başta olmak üzere Müslümanlar üzerindeki etkisini azaltmak isteyen Almanya’nın kontrolündeki konferansa Türkiye ve DİTİB davet edilmedi.

TÜRKİYE DÜŞMANLARI BİR ARADA

Ancak 240 yakın katılımcının yer aldığı konferans, Türkiye ve İslâm karşıtlarının geçidine sahne oldu. Konferansa, bir kilisenin odasını kiralayıp mescit yapan, FETÖ destekçisi (kadın imam) Seyran Ateş, Türklere ve Müslümanlara karşı açıklamaları bulunan Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Uyum Müsteşarı Serap Güler, Sozialdienst muslimischer Frauen SmF e.V.(Müslüman Kadınlar Sosyal Hizmetleri Derneği) Başkanı Ayten Kılıçarslan, Osnabrück Üniversitesi İslâm İlahiyat Fakültesi Başkanı Bülent Uçar, Türkiye düşmanı siyasetçi Cem Özdemir, Mısır kökenli Hamed Abdel Samed, El Hamra Derneği’nden yetkililer gibi isimler katıldı.

SÖZLERİNİN ADRESİ TÜRKİYE

Alman Hükümetinin destek ve yakın takibinde olan konferansın organizasyonu için büyük çaba harcayan İçişleri Bakanı Horst Seehofer, buluşmanın başkanlığını da yaptı.

Seehofer, Türkiye’nin dini personel desteğine gönderme yaparak “Yurt dışından finansmanı bitirmek istediğimizde hepimiz hemfikiriz” dedi.

Seehofer, “Müslümanları temsil edecek bir muhatap gerekiyor. Şu an çok fazla grup var, bize daha az Müslümanları temsil eden muhatap gerekiyor” diyerek asıl niyetlerinin ne olduğunu da ifşa etmiş oldu...

DAVRANIŞLARI TEPKİ TOPLADI

Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Uyum Müsteşarı Serap Güler, konuşmasında DİTİB ve Türkiye’ye yönelik çarpık bakışını ortaya koydu.

Güler, “Erdoğan’ın DİTİB başkanına karar vermesini, seçmesini kabul etmiyorum. Yurt dışından müdahaleler olduğu müddetçe Alman İslâmından bahsedilemez” dedi.

Güler'in toplantıdaki davranışları ve giyim tarzı, Müslümanlar tarafından büyük tepki ile karşılandı. Güler, daha önce de başörtüsü yasağını destekleyen açıklamalarda bulunmuştu.

AÇIK BÜFEDE DOMUZ ETİ SERVİSİ

Müslümanların tepkisine neden olan konferansa ilişkin başka bir gelişme ise yemek servisine ilişkin oldu. Öğle arasında yapılan açık büfe yemek ikramında menüde domuz eti de yer aldı.

Katılımcılar İslâm Konferans'ında kendilerine domuz eti servis edilmesine tepki gösterdi. Türk-İslâm sentezinin yanlış olduğunu savunan Bülent Uçar ise kendisinin Alman Müslümanı olduğunu söyledi.

Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer'ın Müslüman Kadınlar Sosyal Hizmetleri Derneği Başkanı Ayten Kılıçarslan ile görüşmesi Alman basınında ön plana çıkarıldı.

Liberal cami kurma planı

Almanya, sözde İslâm Konferası ile DİTİB'in etkisini azaltmayı hedefliyor. DİTİB'e karşı liberal camiler kurmayı planlanıyor. Bu noktada 'dinler arası diyalog' sözünü ağzından düşürmeyen FETÖ devreye girecek.

DİTİB imamlarının Türkiye'den gelmesinin önüne geçilecek. Camilere Almanya'nın istediği gibi yön verebileceği imamlar yerleştirilecek.

Öte yandan Die Welt gazetesi de, “Ankara'nın DİTİB (Diyanet İşleri Türk İslâm Birliği) görevlilerinin yeri Türkiye'dir” yorumuna yer vererek Türkiye'nin gurbetçileri bilgilendirmek için görevlendirdiği din görevlilerini hedef gösterdi.

DİTİB hazımsızlığı

DİTİB’in hedefe koyulduğu bir diğer açıklama ise siyasetçi Alman devleti tezlerini destekçisi Cem Özdemir’den geldi. Özdemir, “Federal Almanya’nın merkezindeki ve eyaletlerdeki partilerin İslâmi kurumların reform eğilimlerini, tamamen yanlış hesapladılar. Bu özellikle Diyanet İşleri Türk-İslâm Birliği (DİTİB) için geçerli” dedi.

Dindarlarla savaşılmasını Almanlar sevdi!

Kadın imam (!) Seyran Ateş ve haham Cem Özdemir'in de aralarında bulunduğu bir grup, Almanya'da 'Seküler İslâm Girişimi' kurmuştu. Girişim, “çağdaş İslâm anlayışının” sesi olmayı hedeflediğini iddia ediyor.

Frankfurter Allgemeine Zeitung ise Cem Özdemir'in İslâm'ı dejenere edilmesinde gösterdiği performansı, “Almanya'daki İslâm'a bakış açısında umutlandıran değişiklikler oluyor. Bunu önce Cem Özdemir gibi Yeşiller partili politikacılara borçluyuz. Yıllar önce çok kültürlü toplum mücadelesi verenlerin şimdi Müslüman cemaatlerine çok esnek davranıldığı eleştirisinde bulunacakları kimin aklına gelirdi?” ifadeleriyle övdü.

Başyazarımız R. Ercan BİTİKÇİOĞLU ise, makalesinde “Bu sinsi İslâm düşmanları, “Die Zeit” gazetesinde yayınladıkları kuruluş belgesinde, “çağdaş İslâm”ın sesi olduklarını açıkladılar. İmansızlıkları her hallerinden belli bu Kemalist Almancılar, Türkiye’deki kankaları gibi reformizmle İslâmı (Almanya’dan) silmek istiyorlar... O hâlde bunların Alman derin devletiyle (Alman siyonistleriyle) bağlantılı olduklarını söylemek için kâhin veya istihbaratçı olmaya gerek yok..” demişti. 30.11.2018

Haberi 30 Kasım 2018, 09:30 tarihinde Ayşe Hatunhekim eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Yere düşmekle cevher...
20 Temmuz 2019, 00:03

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Facebook