Gebze-Halkalı demir yolu hattı açılıyor

Hasseten Gebze Teknik Üniversitesi öğrencilerinin hasretle bekledikleri hızlı banliyö treni hattı açılıyor. Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle açılıyor. Vatandaşlar bu hat sayesinde trafik çilesinden bir nebze de olsa kurtulacak..

Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle açılıyor. Vatandaşlar bu hat sayesinde trafik çilesinden bir nebze de olsa kurtulacak..

Gebze-Halkalı arasındaki 63 kilometrelik demir yolu hattı CB Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete açılıyor.

Asya yakasındaki Ayrılık Çeşmesi'nden Gebze'ye 43,8 km, Avrupa yakasından da Kazlıçeşme'den Halkalı'ya 19,2 km. olmak üzere toplam 63 kilometre uzunluğundaki demir yolu hattı hizmet vermeye başlayacak.

Hattın devreye alınmasıyla Ankara'dan kalkan Yüksek Hızlı Tren Gebze ve Pendik üzerinden Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı'ya ulaşacak.

Türkiye’nin saygın üniversitelerinden Gebze Teknik Üniversitesi öğrencileri de bu hattı kullanarak İstanbul’un Asya ve Avrupa yakalarındaki evlerine rahatlıkla ulaşabilecekler... 12.03.2019

Haberi 12 Mart 2019, 10:27 tarihinde Alperen Çelikbaş eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Asıl câni cehalet!..
26 Ocak 2020, 10:05

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Facebook