Aklı başında kritik bir uyarı: Zinâ...

Türkiye'de hasseten Müslüman kesimde son zamanlarda meydana gelen akıl tutulmasının sona erme umudu doğdu. Nihayet aklı başında bir avukat en büyük felaketimiz olabilecek zinâ konusunda cesurca konuştu ve "bu rezil AB projesi Türkiye'yi bitirir" dedi...

Âilenin toplum hayatı ve İslam'daki önemine vurgu yapan Avukat Süheyla Demirer, “Zinâ yeniden suç sayılmalı. Evliler zinâ yaparsa hapis cezası ile cezalandırılmalı.” dedi.

Avukat Süheyla Demirer, aile yapısına yönelik saldırılara dikkat çekerek, “İstanbul Sözleşmesi, süresiz nafaka, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi kanun ve projelerle aile yapımız tehdit altında.” uyarısını yaptı.

'İstanbul Sözleşmesi sapkın eğilimleri destekliyor'

İstanbul Sözleşmesi'nin cinsi sapkınlıkların yaygınlaşmasında önemli bir rolü olduğunu belirten Av. Demirer, “İstanbul Sözleşmesi, her türlü cinsel eğilimi koruma altına alıyor. Halbuki devletin görevi; insanları bilgilendirip, doğruları yanlışlardan ayırabilme kişiliğini kazandırmaktır.” ifadelerini kullandı.

'Süresiz nafaka nikahsız yaşamayı teşvik ediyor'

Demirer, süresiz nafakanın İslam'da yeri olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Kur'an-ı Kerim'de kadın için süresiz nafaka yok. Sadece 3-4 aylık iddet müddetince ödeme var. Yüce dinimiz İslam bile 'süresiz nafaka diye bir kanun koymamışken hálâ nafaka süresinin 5 yıl ile sınırlandırılmasına itiraz edenler var. Süresiz nafaka, insanları ikinci evliliklerinden soğutmakla birlikte, nikâhsız yaşamayı teşvik eden bir kanundur.”

'Zina yeniden suç kapsamına alınmalı'

Zinânın suç olmaktan çıkarılmasının bir Avrupa Birliği projesi olduğunu söyleyen Demirer, toplumda yaygınlaşan zinâ eylemine dair yasaların yeniden düzenlenmesi gerekliliğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

“Zinâ mutlaka yeniden suç sayılmalı. Evlilerin zinâ yapması durumunda hapis cezaları devreye girmeli. Apartmanlara yayılan 'günlük kiralık daire' adındaki zinâ evleri kapatılmalı. Özellikle gençlerin zinâya düşme riskine karşı devlet önlem almalı.”

Haberi 20 Mayıs 2019, 05:42 tarihinde Şeyhmus Diyarbekirli eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook