Türkiye yaşayan en büyük dâva adamını da kaybetti..

Gazeteci yazar Türkiye'nin yaşayan en büyük mütefekkirlerinden Mehmet Şevket Eygi vefat etti. Üstad Eygi'nin cenazesi bugün (Cumartesi) ikinci namazını müteakiben Fatih Camii'nde kılınacak...

Gazeteci yazar Türkiye’nin yaşayan en büyük mütefekkirlerinden Mehmet Şevket Eygi vefat etti. Üstad Eygi’nin cenazesi bugün (Cumartesi) ikinci namazını müteakiben Fatih Camii'nde kılınacak.

Merhumun nâ’şının cenaze namazının ardından Kozlu Kabristanı önündeki Merkez Efendi Türbesi haziresine kaldırılacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine çok şey borçlu olduğu büyük dâva adamı Eygi'nin hayatını kaybettiğini büyük teessürle öğrendiğini belirterek taziye mesajı paylaştı.

Gazeteci, yazar, Bedir Yayınevi sahibi çilekeş dâva insanı Mehmet Şevket Eygi, 86 yaşında hayatını kaybetti.

Bir süredir ufak tefek rahatsızlıklar geçiren ancak hiçbir zaman, hattâ vefat ettiği dakikaya kadar akıl sağlığını yitirmediğini müşahidlerinden dinlediğimiz üstad dün akşam 22.30'da tedavi gördüğü hastanede fani âlemden bâkî aleme rücu etti... Allah’ın rahmeti, mağfireti ve ihsanı üzerine olsun. Kabri Cennet bahçelerinden bir bahçe olsun. Amin.

CB Erdoğan'dan başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eygi'nin Hakka yürüdüğünü üzüntüyle öğrendiğini belirterek taziye mesajı paylaştı.

Erdoğan, Twitter paylaşımında, “Ülkemizin yetiştirdiği en önemli mütefekkir ve münevverlerden biri olan Muhterem Mehmed Şevket Eygi hocamızın vefatını derin bir teessürle öğrendim...” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Mehmed Şevket Eygi'ye Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diledi. Defin sırasında da kabri başında Kur’ân tilaveti ile vefa borcunu eda etmeye çalıştı.

İbrahim Kalın duyurdu

Usta yazarın vefatının ardından sosyal medya hesabından başsağlığı dileğinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın beyefendi “Muhterem Mehmet Şevket Eygi ağabeyi kaybettik. Başımız sağ olsun. Mevlâ gani gani rahmet eylesin.” Dedi... Mehmet Şevket Eygi üstada düşmanları bile neredeyse ağladı.. 12.07.2019

Haberi 12 Temmuz 2019, 22:55 tarihinde R. Ercan BİTİKÇİOĞLU eklemiş,  ve 2 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Asıl câni cehalet!..
26 Ocak 2020, 10:05

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Facebook