Şiddetli yağmur İstanbul'u felç etti...

İstanbul'da etkili olan şiddetli yağmur yolları nehirlere, altgeçitleri göllere çevirdi. Dükkânları ve evleri su bastı, esnaf milyonlarca lira zarar etti bir gariban öldü, araçlar oluşan su birikintilerinde vatandaşlar kaldırımlarda mahsur kaldı. Vapur seferleri iptal edildi.

İstanbul’da bunaltan sıcak hava aniden yerini gök gürültülü sağanağa bıraktı. Öğle saatlerinde başlayan sağanak yağmur etkisini iki gün sürdürdü....

Şiddetli yağışla birlikte yollarda oluşan su birikintilerinde araçlar mahsur kaldı, trafik altüst oldu. Mahsur kalan araçların imdadına itfaiye ekipleri yetişti. Yağışın etkili olduğu noktalardan biri de tarihi Kapalıçarşı oldu. Çarşıyı ve az ilerisindeki alt geçidi su bastı.

Sultanahmet’te bir çok dükkân da sular altında kaldı. Sultanahmet’i ziyaret etmek için gelen turistler ani bastıran yağmur nedeniyle yakınlarda restoranlara sığındı.

Bölgede kısa süreli elektrik kesintisi yaşandı. Kabataş-Bağcılar tramvay seferi yağıştan dolayı oluşan su birikintileri nedeniyle uzun süre yapılamadı. Fatih ve Eminönünde metrekareye 113 kg yağış düştü. Vapur seferleri iptal edildi.

Bir çok iş yerini ve evi su bastı. Pikniğe gidenler perişan oldu

D-100 Karayolu üzerinde su birikintileri oluşurken, bazı bölgelerde trafik kazaları meydana geldi. Vatandaşların bir bölümü araçlarını yol kenarına çekerek, yağmurun dinmesini bekledi.

Hafta sonu dolayısıyla Sarıyer’de sahile ve ormanlık alanlara pikniğe giden vatandaşlar, yağmurdan olumsuz etkilendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. Yapılan açıklamada, “Son radar verileri ve tahminlere göre; İstanbul’un Avrupa Yakası’nda halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerine kadar boğaz çevresi ve kuzey ilçeleri başta olmak üzere il genelinde kuvvetli (15-40 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadeleri kullanılmıştı.

Yollarda çökmeler meydana geldi.. Küçükayasofya Camisini su bastı.

Haberi 17 Ağustos 2019, 13:59 tarihinde Alperen Çelikbaş eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Asıl câni cehalet!..
26 Ocak 2020, 10:05

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Facebook