SONUNDA BUNU DA YAPTILAR!.

Bir secde ettirmedikleri kalmıştı deniliyordu ki onu da yaptılar. Mâsum çocuklarımızı teslim ettiğimiz bazı şerefsiz öğretmen müsveddeleri bardağı taşıran rezaleti de irtikâb etmekte gecikmediler…

Gaziantep'te 10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinliklerinde çocukların Mustafa Kemal’e secde ettirildiği bir fotoğraf daha ortaya çıktı. Milli Eğitim müdürlüğü tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İlkokul çocuklarının, 10 Kasım'da Mustafa Kemal Atatürk'ü anma etkinliklerinde çekildiği ileri sürülen görüntüler sosyal medyaya düşmüş ve büyük tepki toplamıştı.

Görüntüler üzerine Milli Eğitim bakanlığı tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılırken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan etkinlikle ilgili yapılan açıklamada görüntülerin kabul edilemez olduğu belirtilerek, soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

GAZİANTEP'TE DE AYNI REZALET İŞLENMİŞ..

Bir şerefsiz yapar da öteki durur mu?

Gaziantep'teki Mehmet Ali Eruslu İlkokulu'ndaki Anma etkinliklerinde de çocukların Atatürk'e secde ettirildiği iddia edildi. Anma etkinliklerinde çekildiği belirlenen fotoğrafta 6 çocuğun elinde Atatürk posteri tutan bir çocuğun etrafında secde eder şekilde durmaları yer aldı. Fotoğraf sosyal medyada tepkilere neden olurken, "Rezalet görüntü" yorumlarına neden oldu.

Okul Müdürü H.S. çocukların Atatürk'ün secde ettirildiği iddiaların doğru olmadığını söyleyerek kendini kurtarmak istediyse de durumun hiç de öle olmadığı basbayağı büyük bir rezalet daha işlendiği ortaya  çıkarıldı.

Bir yandan doğru değil diyen öte yandan “internette yer alan benzer kareografilerden esinlenerek gösterinin hazırlandığını” söyleyen Okul Müdürü H.S, büyük bir aymazlık ve utanmazlıkla kendini ve gösteriyi hazırlayan öğretmeni savundu.

Okul Müdürü H.S, etkinlikle ilgili Milli Eğitim müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığını da kaydetti.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, fotoğrafın yansımasının ardından okul müdürü H.S ile etkinliği hazırlayan ve ismi açıklanmayan öğretmen hakkında Milli Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Öte yandan, öğretmen ve okul müdürünün ilk savunmasında “arka sıradaki öğrenci ile velilerin de kareografiyi görebilmeleri amacıyla dizlerinin üstüne eğildiklerini ve secdenin söz konusu olmadığı" yönünde verdikleri ifade sosyal medyada alay konusu oldu...

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81'inci yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında bir okulumuzda gerçekleştirilen programın sosyal medya üzerinden kamuoyuna yansıyan görüntüleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 10 Kasım Atatürk'ü anma programını anlamından uzaklaştırarak, pedagojik açıdan kabul edilemez bir algıya sebebiyet veren söz konusu etkinlikle ilgili inceleme-soruşturma başlatılmıştır" denildi. (Kaynak: Hürriyet Gazetesi)

Son olarak dün de Beylikdüzü’nden aynı haber geldi…Yine bir ilkokul ve yine aynı rezalet. Çocuklara secde ettiriliyor resmen... Yuh adi köpekler.

Haberi 14 Kasım 2019, 09:23 tarihinde R. Ercan BİTİKÇİOĞLU eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook