HDP hálâ kapatılmıyorsa yuh yáni...


Açıklama: HDP il binası önünde battaniye gerginliği yaşandı. Zira anlaşıldı ki, dağa kaçırılıp zorla terör örgütüne katacakları çocukları dağdan birileri gelip teslim alıncaya kadar otel gibi HDP il başkanlığında yatırıyorlarmış... BU TÜRDEN ÇOK AÇIK BİLGİ VE BELGELERE RAĞMEN HDP TERÖR PARTİSİ HÁLÂ KAPATILABİLMİŞ DEĞİL... YUH YANİ...
Kategori: GÜNDEM
Eklenme Tarihi: 16 Eylül 2019
Geçerli Tarih: 05 Ağustos 2020, 04:54
Site: Harbiden Haber
URL: http://www.harbidenhaber.com/haber/932-gundem-hdp-hl-kapatilmiyorsa-yuh-yni.html


HDP İl Başkanlığında kayıt yaptırıp dağa gönderiyorlar

Çocukları dağa kaçırılan âilelerin Diyarbakır’da HDP binası önündeki eylemi devam ederken, parti binasından apar topar alel acele çıkarılan battaniyeler HDP’yi artık iyice ele verdi. Yargının bu hadiseyi HDP’yi kapatmak için açık bir belge olarak kullanması gerek.

Âileler battaniyeleri görünce fena halde sinirlendiler ve büyük bir arbede çıktı... Çocukları dağa kaçırılan âilelerin, sayıları 35’i geçen annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi devam ediyor.

14’üncü gününde devam eden eylem sırasında HDP binasından çıkartılan battaniyeler bir minibüse yüklendi. Âileler battaniyeleri görünce tepki yağdırdı. Battaniyelerin kaçırılan çocuklar için il binasında bulunduğu kesindi...

“KAYIT YAPIP DAĞA GÖNDERİYORLAR”

Yaklaşık 10 ay kadar önce kaçırılan Mustafa Biçer’in babası Rauf Biçer, Türkiye genelinde teröristlerin çocukları bu şekilde dağa kaçırdıklarını; yáni önce çocuğu kaçırıp il binasında yatırılıp sonra da dağa gönderildiğini söyledi.

Biçer, “Siyasi parti binasında binlerce battaniye ve yastık çıkarıp götürdüler. Bütün Türkiye geneli çocukları kaçırıp, burada kayıt yapıp çocukları yatırıyor ve buradan dağa götürüyorlar... Burası askerlik şubesi (gibi çalışıyor)... Yoksa siyasi parti içerisinde battaniyenin ne işi var? O yataklarda dışarıdan gelen bizim evlatlarımız gibi gençleri yatırıyor, sonra dağa götürüp örgüte katılıyorlar” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINI OTELE ÇEVİRMİŞLER”

4 yıl önce 15 yaşındaki oğlu Özkan Aydın’ı dağa kaçırdıkları iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan baba Süleyman Aydın ise HDP il binasını otele çevirdiklerini kaydetti. Aydın, “Burası il başkanlığı ama otele çevirmişler, bizim çocukları getirip burada yatırıyorlar, buradan sonrada gizli bir şekilde kırsala götürüyorlar” diye konuştu.

Polis oğlu Vedat Kaya’nın Muş’tan Mardin’e giderken Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kaçırıldığını aktaran Şehmuz Kaya da HDP il binasında cenaze çıkarsa şaşırılmaması gerektiğini aktararak binayı polis ekiplerinin araştırması gerektiğini vurguladı.

Ve bu ana babaların yüreği kan ağlarken hálâ HDP isimli terör partisinin kapatılması için bir girişim olmadı. Yargı uyuyor, devlet bana mısın demiyor. Sözde vatandaşlar için herkes üzülüyor, bakan hanım ziyaretlerine gidiyor ama HDP TERÖR PARTİSİNİ KİMSE KAPATAMIYOR LÂ’NET OLSUN... 17.09.2019