Yeni para tuzağı BITCOIN..


Açıklama: Sahte ilânlarla aslı astarı olmayan haberlerle kolay yoldan yáni beleşten emeksiz para kazanmak isteyen ahmakları çekiyor, dolandırıyorlar.. Üstelik bu işi yaparken itibar kazanmış haber sitelerini de kullanıyorlar. SAZAN GİBİ ATLAYANLAR YİNE AĞLAYIP ZIRLIYORLAR... Banker faciasının yeni sezonu: BİTCOİN
Kategori: GÜNDEM
Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2019
Geçerli Tarih: 08 Aralık 2019, 03:34
Site: Harbiden Haber
URL: http://www.harbidenhaber.com/haber/946-gundem-yeni-para-tuzagi-bitcoin.html


Habertürk, Hürriyet ve A haber bu sahte ilânları (gûya) haber yapınca avanaklar da hiç düşünmeden sazan gibi atlayacaklar ve yeni bir banker skandalındaki acı son meydana gelecekti.. Ve geldi de...

Bu bitcoinler de Yahudi bankerlerin kasalarına giriyor ey ahmak!

Habertürk, Hürriyet ve A haber bu sahte ilânları (gûya) haber yapınca avanaklar da hiç düşünmeden sazan gibi atlayacaklar ve yeni bir banker skandalındaki acı son meydana gelecekti..:

KANDIRILDIK...

Banker Kastelli ile başlayan banker skandalını hatırlamayan yoktur... Sonunda ne oldu... Oturup ağladılar: KANDIRILDIK..

Oysa Allah insana akıl vermiş ve Kur’ân-ı Kerîm’de bir âyet bu meseleye hususen işaret etmiş:

وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى

“Herkese ancak kendi mesaisinin (gayretinin) karşılığı vardır” Yáni öyle beleşten kazanç ummak ahmaklıktır, Allah indinde günahtır, yanlış yoldur. Gayret edin, helâlinden kazanın ki Allah da sizden hoşnut olsun.

Son günlerde ortaya çıkan yeni bir dolandırıcılık yöntemi ana akım medya organlarının da logolarını kullanıyor...

Dijital para birimleri ticareti üzerine ünlü isimlerle yapılmış gibi yazılan hayali röportajlar, Hürriyet, A Haber ve Habertürk gibi haber kanal ve sitelerinin logolarıyla yayınlanıyor.

Kolay yoldan para kazanmayı vaat eden bu kripto dijital para ticareti için vatandaşlar yönlendirilmeye çalışılıyor.

Söz konusu hayali röportajlarda futbolcu Arda Turan ile iş insanları Rahmi Koç ve Murat Ülker’in ağzından yazılan ifadelerde, “Geçen hafta, Beyaz Show’a konuk olarak, herhangi birini 3-4 ay içinde milyoner yapabileceğini iddia ettiği bu yeni “servet kaçamağı”nı açıkladı. Ülker, Türkiye’deki herkesi, büyük bankalar tarafından temelli kapatılmadan önce bu inanılmaz fırsata (!) atılmaları konusunda teşvik etti” gibi sözlere yer veriliyor.

Halbuki söz konusu internet sayfaları sahte olduğu gibi içerikleri de uydurma. Aslında ilânda (sazan gibi) atılmaları konusunda teşvik etti”  diyor bu sahtekârlar ama insanda beyin olacak ki anlasın...

İslâm saftirikleri de koruyor. Haramdan men ediyor. Kumar oynayamıyor Müslüman. Yukarıda verdiğimiz Necm sûresinin âyetiyle beleş para kazanma yollarının tümünü Müslümana men ediyor..

İnsan hem dininden uzaklaşmış biri olur hem de böyle ahmak olursa işte feci son kapıda demektir: KANDIRILIR VE ELİNİZDEKİNİ DE KAYBEDERSİNİZ... Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak tam olarak budur işte... Bari ağlamayın... Kendi düşen ağlamaz... 23.09.2019