Bugün:8 Ağustos 2020 Cumartesi

İSTANBUL
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi ( )

Modern Sodom ve Gomore

Eklenme Tarihi : 10 Şubat 2020, 00:01
Okunma: 1249 Yorum: 0

Hayır, kesinlikle abartmıyorum, ülkemiz korkunç bir ahlâksızlık ve faziletsizlik tufanı içindedir. Her toplumda ayıplar, günahlar, suçlar olabilir ama bizdeki lağımlar şu anda taşmış; sokaklar, caddeler, meydanlar, bütün memleket sathı pislik selleriyle kaplanmıştır.

Yüreğim kan ağlayarak söylüyorum: Ülkeyi pislik götürmektedir.

Seks suçları çok artmıştır. On yaşındaki çocuklara sarkıntılık edilmekte, 13 yaşındaki kızlar hamile kalmaktadır…

Uyuşturucu kullanma yaşı okullarda 10’a kadar inmiştir… Âhir zaman alametlerinden zinâ ve bina… Gazeteler ve tv’ler toplumu seks manyağı haline getirecek yoğun müstehcen yayın yapıyor.

AB baskısıyla yeni Ceza Kanunu’nda zina suç sayılmadı. Atatürk ve İsmet Paşa zamanında bile müstehcen sayılan ve ceza gören yayınlara artık engin bir hoşgörüyle bakılıyor. Öyle ya, hürriyet var!..

Çocuklarımız eskisine nispeten daha erken yaşlarda büluğa eriyor. İş o raddelere vardı ki, bazı firmalar liselerin kapısında 14-15 yaşındaki çocuklarımıza prezervatif dağıtıyor. Yasal masaj salonlarında ne dolaplar dönüyor. Herkes biliyor, ses çıkartan yok.

Dış ülkelerden bol miktarda Nataşa ithal ediliyor. Devlet, üzerinde TC antetli resmî vesikalarla yasal fuhuş yaptırıyor, bundan KDV ve gelir vergisi alıyor, bütçeye koyuyor.

asal genelevlerin kapısında polis bekliyor… Halbuki TC uluslar arası Kadın Hakları Sözleşmesini imzalamış ve fuhuş yaptırmayacağını taahhüt etmiştir.

1960’lı yıllarda otellere gelen kadın ve erkeklerden evlilik cüzdanı sorulurdu. Şimdi öyle kayıtlar yok. Cüzdan sormak gericiliktir. Al karıyı at otele!..

İşin en kötüsü toplum ahlâksızlığa alıştı, kanıksadı, gereken tepkiyi göstermiyor, protesto etmiyor. Modern bir Sodom ve Gomore’de yaşıyoruz. Yeni Babiller kadim Babil’i gölgede bıraktı.

Yolsuzluklar, soygunlar, talanlar, hortumlamalar, en ince hırsızlıklar, rüşvetler, komisyonlar gırla gidiyor.

Ülkemizin uluslararası temizlik ve şeffaflık notu, 10 üzerinden 4, yani sınavı geçemiyoruz. Para, benlik, menfaat, seks, lüks, israf, gösteriş en büyük değerler olmuş.

Ahlâk, fazilet, iffet, istikamet, mürüvvet, fütüvvet kelime ve kavramlarının pabuçları dama atıldı. Binmişiz bir ahlâksızlık alametine, gidiyoruz karanlık bir akıbete…

01 Haziran 2010 Salı − Mehmet Şevket Eygi /haberkalem.com özel yazısı

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları harbidenhaber.com web sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Yazıyı 10 Şubat 2020, 00:01 tarihinde Mehmet Şevket Eygi eklemiş, ve 0 yorum yapılmıştır.
Yazarın Diğer Yazıları - Tüm Köşe Yazıları
YukarıGeriAna Sayfa

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook