Bugün:2 Temmuz 2020 Perşembe

İSTANBUL
R. Ercan BİTİKÇİOĞLU
R. Ercan BİTİKÇİOĞLU ( beyefendi@harbidenhaber.com )

Ye'cûc Me'cûc ve Korona

Eklenme Tarihi : 31 Mayıs 2020, 00:01
Okunma: 992 Yorum: 1

Bu konuda yazan ilk kişi değilim, son kişi de olmayacağım kesin. Lâkin bir Müslüman olarak hadiseleri dinimin bildirdikleri ile senkronize etmek (uyumlu, benzer cihetlerini eşleştirmek suretiyle) düşünmek zorundayım.

Korona virüsü dünyayı tehdit etmeye başladığı, yàni Türkiye dahil birçok dünya ülkesinde görülmeye, dehşet saçmaya başlandığı günlerden bu yana bu minval üzere düşünüyorum.

Muhterem okurlarım, bendeniz Türkiye’de ilk vak’a görüldüğü günün bir önceki günü (10 Mart) yazdığım “Bu «felâket tellallığı» değil...” başlıklı yazımda koronavirüse değinmekle birlikte, payitaht İstanbul’u bekleyen büyük depremden de söz etmiş, bazı uyarılarda bulunmuş idim.

Malûmâlileri KIYAMET geçmişte olmuş yàni yaşanmış ve olacak depremlerle mukayesesi dahi yapılamayacak olan en büyük en dehşetli ve yeryüzünü yok edecek olan zelzeledir. Kur’ân’da “Zilzâl” isimli bir müstakil bir Sûre vardır. İşte bu Ye'cûc ve Me'cûc konusu da kıyametle birlikte zikredilir, kıyamet habercisi olarak bahsedilenlerdendir Kur’ân’da.

İslâm Ansiklopedisinde «Ye'cüc Me'cüc» maddesinde, “Ye’cûc Me’cûc çevreye yayılıp zarar veren, yakıp yıkan toplulukların bir tasviridir; Kur’ân, geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu niteliği taşıyan toplulukların ortaya çıkacağını haber vermektedir..” denilmektedir.

Yine aynı maddede, “Gog Magog kıssasının Kitâb-ı Mukaddes’te yalnızca gelecekle irtibatlandırılmasına karşılık, Kur’ân’da bahsedilen Ye’cûc ve Me’cûc biri geçmişte vuku bulmuş, diğeri gelecekte vuku bulacak olaylarla ilişkili olarak iki defa zikredilmiştir.. (yàni) Zülkarneyn’in yaptırdığı büyük sed sayesinde engellendikleri bildirilmektedir (18/93-97)

Kehf Sûresi 94. âyette, “Onlar dediler ki: «Zülkarneyn, hakıykat, Ye'cûc ve Me'cûc (bu) yerde fesâd çıkaran (kabile)lerdir. Bizimle onların arasına bir sed yapman üzerine sana bir vergi verelim mi»?” buyurulmaktadır.

Enbiyâ Sûresi, 96/97. âyette ise, “Nihayet Ye'cûc ve Me'cûc(un seddi) açılıb da her tepeden saldıracakları ve gerçek va'd olan (kıyamet) yaklaşdığı vakit, işte o zaman o küfr (ve inkâr) edenlerin gözleri hemen belirib kalacak, «Eyvah bizlere! Doğrusu biz bundan gaflet içindeydik. Hayır, biz zaalim kimselerdik» (diyecekler)”

KORONA Çin’de başladı ve zamanla bir pandemi (küresel salgın) halini aldı. Sizce de bütün bu olanlarla kıyamet, Ye'cûc ve Me'cûc arasında bir irtibat, bir bağlantı yok mu? Biraz sağduyu, biraz ilim ve irfan sahibi olanlar, bendenizin kat’i gözüyle baktığı bu bağlantıyı görecektir…

Muhterem okurlarım, bana göre, bu Ye'cûc ve Me'cûc eğer bir topluluk ise bu kesinlikle Çin seddi ardındakiler yàni Çinlilerdir. Eğer bir virüs ise yine Çin’lilerin ürettikleri Covid19 isimli nevzuhur Korona virüsüdür.

Bunun siyasî delillerine gelince... Malûm ABD şu anda “Amerikan Baharı” ironisi ile andığımız bir büyük isyanı yaşıyor. Afrikadan bir zamanlar köle olarak getirdikleri insanların torunlarından olan bir zenci amerikalının gaddar ve şerefsiz namussuz bir coni polis tarafından boğularak öldürülmesini protesto eden siyahîler ve bir o kadar da namuslu şerefli beyaz Amerikalının katıldığı gösteriler çığ gibi büyümekte, bütün  eyaletleri sarmakta ve dehşetli bir tahribat yapmaktadır. Deli Trump paniklemiş, orduya hazırolun demiştir. Muhtemelen bu hadiseleri de Çin planladı veya en azından destekleyip büyütüyor…

Zira emperyalist ABD Çin’e bel altı vurmaya başlamış, Çin ekonomisini baltalayan hamleler yapmıştı. Çin de bunlara mukabil bir virüs üretip ABD’ye armağan etti. Tabi ev köpeği değildi bu virüs. Öyle kolay söz dinlemiyordu ve ortaya salanı da perişan etti o ayrı.

Lâkin bilinmelidir ki, en ziyade ölümle dünya korono dehşetinin bir numaralı mekânı ABD virüs kadar bu isyan dalgası ile de Çin intikamına muhatabdır. Yakında final oynanacak ve sanıyorum Çin kazanacak ABD tarih sahnesinden silinecektir. Ömrü olan görecek, zaten çok uzak bir gelecekte değil, yakın bir gelecekte gerçekleşecek her şey... 31.05.2020

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları harbidenhaber.com web sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Yazıyı 31 Mayıs 2020, 00:01 tarihinde R. Ercan BİTİKÇİOĞLU eklemiş, ve 1 yorum yapılmıştır.
Yazarın Diğer Yazıları - Tüm Köşe Yazıları
YukarıGeriAna Sayfa
Siyasiler cozutunca...
30 Haziran 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook