Bugün:8 Ağustos 2020 Cumartesi

İSTANBUL
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi ( )

Katil Câni Terörist Vicdansız Eşkıya Che Guevara'nın 10 Dehşetli Sözü

Eklenme Tarihi : 28 Eylül 2016, 07:29
Okunma: 2095 Yorum: 0

ÜSTAD MEHMET ŞEVKET EYGİNİN BU KÖŞE YAZISI TBMM Başkanı muhterem İsmail Kahraman Bey'e yapılan saldırının asıl nedeni ortaya koyuyor... Meğer bu sapık Kemalist ve çağdaş kesim onun Abdülhamid'i metheden sözlerinden ziyade, caniler canisi bir terörist olan Che Guevara hakkındaki sözlerine gıcık kapmışlar. Hırlamaların asıl nedeni buymuş. Rize'de ilk kez gerçekleştirilen Fetih Kutlaması'nda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz" cümlesini sarfetmişti....

Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, ünlü terörist ve anarşist Che Guevara’yı kasd ederek “Bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz” cümlesini sarf edince bizdeki birtakım anarşistler, terörist destekçileri, militan laikçiler, holigan Kemalistler, bazı Dönmeler ve Kriptolar hep bir ağızdan koro halinde yaygara kopartıp eşkıyayı savundular ve Meclis Başkanına ver yansın ettiler.

Kahraman’ın yerdiği, devrimcilerin göklere çıkarttığı Che kimdir?

Devrimcilerin kahramanlaştırdığı bu dehşetli teröristin bazı sözlerini aşağıdaki yazıda okuyacaksınız:

(Bu sözler “The Libertarian Republic”te yayınlanmış, oradan Hür Fikirler sitesi iktibas etmiş. Çeviren: Ahmet B. Arpa. Bu kıymetli ve ibretli yazıyı yayınlayan Hür Fikirler’e ve mütercimine teşekkürler.)

1. “Milyonlarca atom bombası kurbanına mal olsa bile kurtuluş yolunda ilerlemeliyiz.”

Yorum: Bilinen ismiyle “La Cabana Kasabı”, Birleşmiş Devletler ve Rusya arasında çıkacak bir nükleer savaşı hevesle bekliyordu. Guevara, sosyalizmi kurma yolunda herhangi bir sayıda insanın ölümünü görmekten mutlu olurdu. “ABD insanoğlunun büyük düşmanıdır. Bu sırtlanlar karşısında yok etmekten başka bir seçenek yoktur! Eğer (Küba’da) nükleer füze kalmış olsaydı onları New York şehri dahil ABD’nin kalbine ateşlerdik.” – Guevara

2. “İnsanları idam mangasına göndermek için hukukî delil gereksizdir… Bu prosedürler modası geçmiş burjuvazi detaylarıdır. Bu bir devrim!..”

Yorum: Hukukî usuller buraya kadarmış. Guevara muhalefetle az bir bağlantıya sahip insanları dahi her fırsatta öldürdü. Herhangi birisini öldürmesi için, düşmanlarıyla ilişkili olduğunu düşünmesi yeterliydi. Guevara bu ifadesini Birleşmiş Milletler’e yaptığı bir açıklamayla da desteklemiştir, “Bir adamı idam etmek için kanıta ihtiyacım yok. Sadece onu idam etmenin gerekli olduğuna dair kanıta ihtiyacım var.”

3. “Bütün gazeteleri yok etmeliyiz. Özgür basın ile bir devrim yapamayız.”

Yorum: Kitapları yak, müziği yasakla, siyahîlerden nefret et, eşcinselleri öldür... Umut ve özgürlüğün sembolü ol. Bu, size bu adamın ifade özgürlüğü hakkındaki fikirleri hakkında çok şey anlatıyor olmalı. Sosyalistler ifade özgürlüğüne tahammül edemezler, ya da bazen edebilirler ama sadece onlarla aynı fikirde olduğunuz zaman.

4. “Birçok insanı tamamen suçlu olup olmadığını bilmeden idam mangalarında idam ettik. Bazı zamanlar, Devrim soruşturma yürütmek için duramaz.”

Yorum: Eğer bu bir devrimse sanırım sorun değil!.. Che Guevara’nın kanlı niyetleri burada açığa çıkıyor.

5. “Siyahî, uyuşuk ve hayalcidir, yetersiz ücretini eğlence ve içkiye harcar; Avrupalı, onu Amerika’nın bu köşesine kadar takip eden ve kendini geliştirmeye iten ve hattâ kendi bireysel arzularından bağımsız olan bir çalışma ve tasarruf geleneğine sahiptir.” (1952 Günlüğü)

Yorum: Oha, yani Che siyahîlere karşı ırkçı mıydı? O zaman neden repçi Jay-Z gibi insanlar üzerinde onun resmi olan tişörtleri giyiyor? Belki de ödevlerini yapmamışlardır? Che muhtemelen siyahîlerin hayalciliği ve beyazlar gibi sıkı çalışmadıkları için olduğunu ima ederdi. Ah Che, neden bu kadar ırkçısın?

6. “Mücadelenin bir öğesi olarak nefret; düşmana karşı insafsız bir nefret, bizi insanın, insanın mirasçısı olduğu doğal sınırlamaların üstüne ve ötesine yönlendirerek etkili, şiddetli, seçici ve soğuk bir ölüm makinesine dönüştürür. Bizim askerlerimiz böyle olmalıdır; nefreti olmayan bir halk vahşi bir düşmanın hakkından gelemez.”

Yorum: Che düşmanlarına karşı şiddet ve nefreti kullanmaya cidden inanıyordu. Şiddet ve nefret etmek onun dünya görüşlerinin tam merkezindeydi.

7. “Problemi beyninin sağ tarafına dayadığım 32 kalibre bir tabancayla bitirdim… Kişisel eşyaları artık benimdi.”

Yorum: Che hırsızlık ve cinayetten neşe dolu bir memnuniyet duyardı. Burada casuslukla suçladığı Eutimio Guerra’nın ölümünü kutluyor.

8. “Şirketlerdeki teknik yoldaşlarımız bir diş macunu yaptılar… Bir önceki kadar iyiydi; aynı şekilde temizliyordu, fakat bir süre sonra taşa dönüşüyordu.”

Yorum: Che Guevara yaygın bir şekilde bir iktisat cahili ve bir yalancı olarak bilinirdi. 1961 ve 1963 yılları arasında o kadar çok insan onun toprak reformlarından acı çekiyordu ki, Guevara sosyalizmin ürünlerinin neden bu kadar berbat olduğuna dair utanç verici açıklamalar yapmak zorunda kalıyordu. Küba hayatta kalmak için Sovyetlerden 65 milyon $ ile 100 milyon $ arasında bir paraya ihtiyaç duyuyordu.

9. “Barut ve kanın keskin kokusunun zevkini aldığımda burun deliklerim genişliyor.” “İtiraf etmek isterim ki baba, şu anda öldürmeyi gerçekten sevdiğimi keşfettim.”

Yorum: Bazen hayatta kalmak ya da bir savaşı kazanmak için öldürmek zorundasındır. Ama sadece insanların en psikozluları bundan gerçekten keyif alır. Che’nin motorsiklet günlüklerindeki babasına mektubu, içindeki gerçek kana susamışlığı ortaya çıkarıyor.

10. “Arkadaşlara sahip olmamak üzücü bir şey, ama düşmanlara sahip olmamak daha da üzücüdür.”

Yorum: Bazı insanların hayatta ince eleyip sık dokumasını ve yolda birkaç düşman edinmesini anlayabilirim, ama bunu sevmek zorunda oldukları anlamına gelmez. Winston Churchill meşhur bir sözünde “Düşmanların mı var? Ne hoş. Demek ki hayatında bir noktada bir şey için duruş sergilemişsin” demiş. Demek belki ilkelerin için dik durursan düşmanlar edinebilirsin, ama bundan zevk almak biraz hastalıklı görünüyor. Sizce de öyle değil mi (Kaynak: The Libertarian Republic, Çeviren: Ahmet B. Arpa)

Yorumlar orijinal metne aittir. (The Libertarian Republic’in yazısı burada bitti.)

**

Bu konuda benim de birkaç kısa sözüm olacak…

Devrimcilerin baş tacı, gözdesi, ideali, “fidanı”, yere göğe sığdıramadıkları, klinik vak’a, terörist eşkıya, katil, câni, gözü dönmüş devrimci Che’yi bizzat kendi sözlerinden tanımış oldunuz.

Hiçbir Türkiyeli gencin böyle bir kimseyi sevmesi, örnek alması, model kabul etmesi uygun olamaz, doğru bulunamaz.

Meclis Başkanımız İsmail Kahraman bey bu konuda yerden göğe haklıdır. Che hayranı devrimcilerin yaygaraları, protestoları tamamen yersizdir.

Che’yi beğenenler ve savunanlar Türkiye’ye hizmet edebilir mi? 27.09.2016

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları harbidenhaber.com web sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Yazıyı 28 Eylül 2016, 07:29 tarihinde Mehmet Şevket Eygi eklemiş, ve 0 yorum yapılmıştır.
Yazarın Diğer Yazıları - Tüm Köşe Yazıları
YukarıGeriAna Sayfa

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook